Kern ’75 actueel: Internationale Vrouwendag 2025

9 maart 2025

Op zaterdag 8 maart 2025 was het internationale vrouwendag. Door de griffie van de gemeente Gilze en Rijen werd in dit kader een bijeenkomst georganiseerd. Julia Wouters (politiek adviseur en expert in vrouwelijk leiderschap) en Hanneke Willemstein (raadslid in de gemeente Alphen-Chaam en voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Raadsleden) gingen met elkaar in gesprek over onder andere vrouwelijk leiderschap, vrouwen in de politiek en vooroordelen waar vrouwen mee te maken krijgen. 

Maar er was ook ruimte om vragen te stellen aan Julia en Hanneke. Dit leidde tot een goed gesprek tussen de aanwezigen en heeft geleid tot nieuwe inzichten. Tijdens het gesprek werd onder andere gesproken over de negatieve beeldvorming rondom feminisme en ‘woke’, terwijl het voor jongeren juist van belang is om een rolmodel te hebben en te zien wat je kan bereiken. Er werd ook gesproken over de feministische kant van de man en de masculine kant van de vrouw. Maar ook het kleineren van vrouwen door andere vrouwen en mannen werd overgesproken en gingen we met elkaar in gesprek. 

Tijdens de bijeenkomst waren ook enkele vrouwen aanwezig die actief zijn in de lokale politiek van de gemeente Gilze en Rijen. Het belang van vrouwen in de politiek werd ook onderstreept. Maar niet iedereen wil een actieve rol spelen in de gemeenteraad of een commissie. Ook door het aankaarten van grote en kleine problemen bij raads- en commissieleden en door het inspreken tijdens een raadsvergadering kan je een bijdrage leveren aan de politiek. 

Kern ’75 gaat graag met u in gesprek wat er leeft zodat wij dit kunnen meenemen in onze plannen. Meld je via info@kern75.nl en wij gaan graag met je in gesprek!  

  Kayleigh olde Scheper – Commissielid Kern ’75 

Terug naar archief overzicht